Connect with us

Basketbols

Porziņģa un “Mavericks” fantastiskā pēdējo maču statistika

Porziņģa un “Mavericks” fantastiskā pēdējo maču statistika
USA TODAY Sports/Scanpix

Izskatās, ka Dalasas “Mavericks” pēc sūrā sezonas sākuma sāk pamazām celties kājās, vismaz tā liecina pēdējo piecu spēļu statistika gan komandai, gan arī individuāli latviešu centram Kristapam Porziņģim. Uzlabojumi uzbrukumu precizitātē ir vairāk kā ievērojami, tāpēc ieskatīsimies statistikā.

Precīzāki uzbrukumi, rezultatīvākās spēles

Līdz 2. februāra naktij, kad noslēdzās mačs pret Fīniksas “Suns” komandu, kurai zaudēts divreiz trīs dienu laikā, turklāt savā laukumā, “Mavericks” spēle apmetusies par 180 grādiem. Līdz tam brīdim vidēji spēlē sezonā bija gūti 108,2 punkti spēlē, bet zaudējums “Suns” bija sestais pēc kārtas. Taču Dalasai izdevies ievērojami uzlabot sniegumu uzbrukumā, uzvarot četras no pēdējām piecām spēlēm.

Draudīgi precīzie uzbrukumi pretinieku grozam ļāvuši palielināt rezultativitāti – vidēji mačā 123,4, kas realizēti ar 48,5% (sezonas sākumā tie bija 45,4%), bet pēdējās divās spēlēs iespaidīgais 51%. Beidzot “Mavericks” var izmantot arī vienu no saviem lielākajiem trumpjiem, kas iepriekš ļoti buksēja – tālmetienu precizitāte. Sezonas sākumā tie pagalam nevedās (33,1%), bet pēdējos uznācienos krietns uzlabojums – 39%. Liels palīgs šajā jautājumā bijis Tims Hārdavejs, kuram 19 no pēdējiem 80 komandas trīspunkta metieniem, realizējot tos ar 43,2% precizitāti.

Vēl viens no trupmjiem, kas pagaidām nemainīgi turpina pavadīt visu sezonu, ir disciplīna – vidēji spēlē tiek pieļautas tikai 12 kļūdas. 

Porziņģis un “Mavericks” progresē

Kopā ar “Mavericks” komandu strauji progresē arī Kristapa Porziņģa sniegums – februārī viņam vidēji spēlē 21,3 punkti (pret 18,6 janvārī), 8,8 (pret 8) atlēcošās bumbas un 2,2 (pret 0,9) rezultatīvas piespēles. Punktu ražīgums audzis līdz ar precizitātes uzlabošanos – janvārī trīspunktu metienu procents bija gaužām zems – 28,6%, bet februārī kāpums uzreiz par 10%(!), realizējot 38,9% tālmetienu. Porziņģis caurmērā turpina laukumā pavadīt 30 minūtes, kas līdz pat sezonas beigām, visticamāk, nemainīsies. 

Februārī arī piedzīvojam Porziņģa šīs sezonas labāko maču – mājas spēlē pret Minesotas “Timberwolves” viņš guva 27 punktus un izcīnīja 13 atlēcošās bumbas, kā arī sešas reizes bloķēja pretinieku metienus.

Līdz ar Kristapa un Dalasas statistikas uzlabošanos nedaudz cerīgāka aina skatāma NBA kopvērtējumā, no 13. vietas kāpiens uz 11., bet “play-off” zona vairs tikai divu uzvaru attālumā. 

Komentēt

Atstāt komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Vairāk Basketbols