Basketbols

Porziņģim labākā sezonas spēle un uzvara

USA TODAY Sports/Scanpix

Latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis pirmdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē guva 27 punktus, izcīnīja 13 atlēkušās bumbas un sešreiz bloķēja pretinieku metienus, palīdzot Dalasas “Mavericks” komandai uzvarēt.

Dalasas “Mavericks” mājās pieveica Minesotas “Timberwolves” ar 127:122 (43:22, 28:29, 24:26, 32:45).

Porziņģis laukumā pavadīja 30 minūtes un 46 sekundes, kuru laikā grozā raidīja sešus no 12 divpunktu metieniem un četrus no septiņiem tālmetieniem, kā arī visus trīs soda metienus, kļūstot par rezultatīvāko spēlētāju komandā.

Tāpat liepājnieks izcīnīja 13 atlēkušās bumbas, četrreiz rezultatīvi piespēlēja, sešreiz bloķēja pretinieku metienus,  pieļāva divas kļūdas un četrreiz pārkāpa noteikumus, kā arī sakrāja +/- rādītāju -4.

Tikmēr Dončičs guva 26 punktus, izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas, piecreiz rezultatīvi piespēlēja, taču pieļāva septiņas kļūdas. 24 punktus Tima Hārdeveja juniora kontā, 18 punkti un astoņas rezultatīvas piespēles Džošam Ričardsonam.

Viesu rindās 30 punkti, deviņas atlēkušās bumbas un sešas rezultatīvas piespēles Malikam Bīzlijam, 22 punkti Entonijam Edvardsam un 18 punkti Džeilenam Novelam.

Nākamā spēlē Dalasas klubam trešdien mājās ar Atlantas “Hawks”.

“Mavericks” ar 11 uzvarām 25 spēlēs ieņem 14.vietu Rietumu grupā.

Jau ziņots, ka Rodions Kurucs pirmdien spēlēja, bet neguva punktus Hjūstonas “Rockets” komandas zaudējumā viesos Šarlotas “Hornets” ar rezultātu 94:119 (27:32, 33:32, 27:26, 7:29).

Kurucs šajā mačā laukumā pavadīja četras minūtes un 31 sekundi, kuru laikā aizmeta garām abus trīspunktu metienus, pārtvēra vienu bumbu un bloķēja divus metienus. “Rockets” ar Kurucu laukumā iemeta par četriem punktiem mazāk nekā ielaida.

“Rockets” komandā rezultatīvākais ar 21 punktu bija Viktors Oladipo, kurš arī izcīnīja septiņas bumbas zem groziem un sakrāja sešas rezultatīvas piespēles.

“Hornets” vienībā 24 punktus guva Lamelo Bols, sakrājot arī septiņas atlēkušās bumbas un desmit rezultatīvas piespēles.

Nākamā spēle “Rockets” otrdien izbraukumā ar Ņūorleānas “Hornets”.

“Rockets” ar 11 uzvarām 23 spēlēs ieņem desmito vietu Rietumu grupā.

NBA pamatturnīrā plānots aizvadīt 72 spēles, kas ir par desmit mazāk, nekā ierasts.