Connect with us

Bez tēmas

Porziņģis un Dončičs var palikt bez “play-off”

Porziņģis un Dončičs var palikt bez "play-off"
AFP/Scanpix

NBA sezonas pirmā puse rit pilnā sparā, un tuvākajās dienās lielākā daļa komandu būs sasniegusi 18 spēļu atzīmi, kas ir precīzi ceturtā daļa no 72 paredzētajiem mačiem šosezon. Pagaidām uz sevi liktās cerības attaisno Dalasas “Mavericks” eiropieši Kristaps Porziņģis un Luka Dončičs, taču komanda vismaz pagaidām atrodas ārpus “play-off” zonas, un arī pārējie rādītāji nav spīdoši.

Neprecīzi metieni, ne īpaši rezultatīva, bet maz kļūdās

Ar šiem trim jēdzieniem varētu raksturot Dalasas “Mavericks” komandu šajā 2020./2021. gada NBA sezonā. Rietumu konferencē tā meklējama 10. vietā, kas nav tas, uz ko cer gan “Mavericks” vadība, gan fani. Ja salīdzinām ar iepriekšējo sezonu, situācijas ir diametrāli pretējas – prognozēs Dalasas komanda nebija atrodama starp favorītiem, taču spēja izcīnīt 7. vietu, kas ļāva cīnīties izslēgšanas spēlēs, taču šogad, ja sezona noslēgtos tagad, Porziņģim, Dončičam un Co. tā beigtos pēc nospēlētām 72 spēlēm.

Taču rezultāts ir likumsakarīgs, jo starp visām 30 komandām, “Mavericks” ar 109,4 punktiem vidēji spēlē ir vien 20. rezultatīvākā komanda. Pieklibo arī saspēle, jo mačā tiek izpildītas 22,3 rezultatīvas piespēles, kas ir tikai 27. rādītājs līgā. Arī uzbrukumi no trīspunkta līnijas pagaidām nav bijuši īpaši bīstami – teju 37 mēģinājumi spēlē ir 10. rezultāts, bet realizācijā – tikai 33,1% – tā atrodama priekšpēdējā vietā (sliktāk met tikai Oklahomsitijas “Thunder” – 32,3%). Jāpiemin, ka kopējā metienu realizācija no spēles nav tik traģiska, bet nav arī nekas spīdošs – 45,4% un 17. vieta.

Ir sadaļa, kurā “Mavericks” atrodas augšgalā – pieļautās kļūdas. 11,8 atdotās bumbas pretiniekiem dod trešo vietu visā līgā, un, iespējams, tieši spēles discipilīna ir tas, kas glābj no vēl sliktākiem rezultātiem. Arī citur Teksasas trešā lielākā pilsētas pārstāvniecība uzrāda ļoti viduvējus vai pat zemus rezultātus – 23. vieta bloķētajos metienos (4,6), 18. vieta atlēcošajās bumbās (44,1), 22. vieta soda metienu precizītātē (74,7%), 17. vieta pārtvertajās bumbās (7,2) u.c.

Divas superzvaigznes un ieroču pienesēji

Lielāko smagumu uz sevis komandā nes divi vīri – jau nosauktie latvietis Kristaps Porziņģis un slovēnis Luka Dončičs, kurš dažos statistikas rādītājos atrodams starp līgas labākajiem. Tikmēr Porziņģis sezonas sākumu izlaidis, tāpēc pagaidām nospēlējis tikai septiņas spēles, no kurām četrās guvis 20 punktus vai vairāk (vidēji – 20,6), un ir otrs rezultatīvākais komandā, kā arī izcīnījis 8,7 atlēcošās bumbas.

Savukārt, Dončičs teju visos rādītājos ir labākais savā komandā, kā arī iekļuvis vairākos līgas topos – 26,7 punkti dod 11. vietu, 9,5 rez. piespēles – 4. vietu, bet viņš kopā ar Raselu Vestbruku ir vienīgie saspēles vadītāji, kas iekļuvuši TOP20 labāko atlēcošo bumbu vācēju sarakstā – 15. vieta (9,7).

Porziņģis un Dončičs var palikt bez "play-off"
Tims Hārdavejs ir trešais rezultatīvākais spēlētājs “Mavericks” rindās. AP/Scanpix

Uzreiz aiz Porziņģa kā trešais rezultatīvākais spēlētājs komandā ir kopā ar latvieti no Ņujorkas “Knicks” atnākušais Tims Hārdavejs, kurš vidēji spēlē pretinieku grozā iemet 17,4 punktus, bet ar 13,8 punktiem mačā ceturtais rezultatīvākais komandā ir aizsargs Džošs Ričardsons. Gana ražīgs ir arī viens no komandas uzbrucējiem Džeimss Džonsons, kurš komanas labākais bloķētājs (0,8 vidēji spēlē), kā arī bumbu pārtvērējs (1,1, dala šo statusu ar Luku Dončiču).

Vai “Mavericks”  izdosies uzlabot sniegumu, rādīs laiks, taču jāatgādina, ka ambīcija pavisam noteikti nav tikai cīņa par vietu izslēgšanas spēlēs, bet arī uz kaut ko augstāku. Sākumā jāuzlabo rezultāti, lai varētu pārspēt iepriekšējā sezonā iespēto – 7. vieta Rietumos un “play-off” pirmā kārta.

Komentēt

Atstāt komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Vairāk Bez tēmas