Connect with us

Bez tēmas

Vārtsargs, kurš kāvās un guva vārtus – Bļugera komandas ģenerālmenedžeris Hekstals

Vārtsargs, kurš kāvās un guva vārtus - Bļugera komandas ģenerālmenedžeris Hekstals
Scanpix

Jaunākā informācija no Pitsburgas “Penguins” nometnes liecina, ka par komandas ģenerālmenedžeri kļuvis leģendārais hokeja vārtsargs Rons Hekstals. Viņš šī sporta veida vēsturē iegājis gan ar savām darbībām vārtos, gan arī dūru vicināšanām un pat rezultativitāti, tāpēc ieskatīsimies viņa raibajā karjerā.

Filadelfijas “Flyers” leģenda

Hekstals NHL pavadījis 13 sezonas, no kurām 11 nospēlēja Filadelfijas “Flyers” sastāvā. Jau debijas sezonā (1986./1987.) sevi pieteica skaļi, ne tikai uzreiz kļūstot par komandas pamatvārtsargu, bet arī to līdz otrajam Stenlija kausa finālam trīs gadu laikā. Nospēlētajās 66 spēlēs regulārajā sezonā “Flyers” ar Hekstalu vārtos zaudēja tikai 21 reizi, bet uzvarēja 37 mačos (seši neizšķirti), kas bija pārliecinoši labākais rādītājs starp visiem vārtsargiem (tuvākais sekotājs Maiks Liuts (Hartfordas “Whealers”) ar 31 panākumu).

Vārtsargs, kurš kāvās un guva vārtus - Bļugera komandas ģenerālmenedžeris Hekstals
Foto: Scanpix

Viņa darbības nepalika bez atzinības – Hekstals jau pirmajā sezonā iekrāja visas karjerā nopelnītas balvas, tiekot iekļauts gan pirmgadnieku simboliskajā izlasē, gan arī tiekot apbalvots ar Vezina trofeju, ko katru gadu piešķir NHL sezonas labākajam vārtsargam. Taču ar to nebija gana, jo “Flyers” ar viņu vārtos iekļuva Stenlija kausa finālā, kur gan septiņu spēļu sērijā tomēr piekāpās Edmontonas “Oilers”, bet, neskatoties uz zaudējumu, tieši Hekstals tika atzīts par finālsērijas vērtīgāko spēlētāju. Un ne velti – 26 izslēgšanas mačos viņš tika galā ar 90,8% pretinieku metienu.

Arī tālākajos gados viņš sevi pierādīja kā stabilu NHL un savas komandas vērtību, palīdzot Filadelfijai iekļūt izslēgšanas spēlēs septiņās no 11 pavadītajām sezonām, taču līdz Stenlija kausam tā arī neizdevās aizsniegties.

Jāpiebilst, ka divas sezonas – no 1992. līdz 1994. gadam – viņš nomainīja komandas. Sākumā aizvadīja ļoti solīdu sezonu Kvebekas “Nordiques” sastāvā (54 spēles, 29 uzvaras), bet gadu vēlāk sargāja Ņujorkas “Islandes” vārtus (65 spēles, 27 uzvaras), kur savukārt aizvadīja ļoti neveiksmīgu pirmo “play-off” kārtu, trīs mačos vidēji ielaižot 6,09 vārtus. 2008. gadā ticis uzņemts arī “Flyers” komandas slavas zālē, taču viņa panākumi un sargāt prasmes nebija vienīgais, ar ko Hekstals kļuva ievērojams.

Jaunākā informācija no Pitsburgas “Penguins” nometnes liecina, ka par komandas ģenerālmenedžeri kļuvis leģendārais hokeja vārtsargs Rons Hekstals. Viņš šī sporta veida vēsturē iegājis gan ar savām darbībām vārtos, gan arī dūru vicināšanām, tāpēc ieskatīsimies viņa raibajā karjerā.

Kauslis laukumā un pirmais gols vēsturē

Filadelfijas “Flyers” ilggadējais vārtsargs bija pazīstams ne tikai ar ķertajām ripām, bet arī regulāru pretinieku iekaustīšanu un pat tvarstīšanu pa visu laukumu. Hekstalam regulāri patika iesaistīties asās vārdu apmaiņās un dūru vicināšanās ar pretinieku uzbrucējiem, kas nereti robežajās ar klaju rupjību. 

To skaļi pierāda viņa soda minūšu skaits, atrodoties pārliecinošā vadībā starp visiem NHL vārtsargiem – 608 aizvadītajos mačos viņš nopelnījis 569 minūtes savai komandai, bet tuvākajam sekotājam Billijam Smitam iekrātas 475 soda minūtes, turkāt viņam tam izdevies ievērojami vairāk nospēlētās spēlēs – 679.

Hekstals bija ļoti daudzpusīgs – lieliski pildīja savus pienākumus vārtos, varēja iedot bietē kādam un arī izcēlās ar… rezultativitāti. Viņš bija pats pirmais savas pozīcijas pārstāvis NHL vēsturē, kurš ar reālu metienu guva vārtus, turklāt kopumā izdarīja to divreiz. Pirmā reize bija viņa otrās sezonas laikā 1987. gada 8. decembrī pret Bostonas “Bruins”, bet sezonu vēlāk, 1989. gada 11. aprīlī viņš to pašu atkārtoja izslēgšanas spēlēs. Ar diviem vārtiem viņš ir otrs visu laiku ražīgākais snaiperis starp visiem NHL vārtsargiem, piekāpjoties vien Martinam Brodēram, kurš karjeras laikā pamanījās gūt trīs vārtus.

Arī labāko piespēlētāju topā atrodams Hekstala vārds – 32 rezultatīvas piespēles ir visu laiku astotais labākais rādītājs, taču jāpiemin, ka pārējiem vārtsargiem, kas atrodas desmitniekā ir 777 un vairāk aizvadītu maču.

Vārtsargs, kurš kāvās un guva vārtus - Bļugera komandas ģenerālmenedžeris Hekstals
Rons Hekstals mūsdienās pēc spēlētāja karjeras beigām. Foto: Scanpix

Pēc spēlētāja karjeras beigām viņš turpina darboties hokejā, septiņus gadus nostrādājot Losandželosas “Kings” kā ģenerālmenedžera asistents, tad 2013. gadā pieņēma savas vecās komandas Filadelfijas “Flyers” uzaicinājumu kļūt par tās ģenerālmenedžeri. Pēc nostrādātiem pieciem gadiem Hekstals komandu pameta, un nu ir pieņēmis izaicinājumu no “Flyers” principiālākajiem ienaidniekiem – Pitsburgas “Penguins”, kur, stājoties amatā, izteicās, ka vēlas pilsētai atgriezt Stenlija kausu.

Komentēt

Atstāt komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Vairāk Bez tēmas