Hokejs

Pret somiem bez Dagauviņa, bet ar Kalniņu vārtos?

Pēc zaudējuma norvēģiem, atslābšanas laiks šajā turnīrā ir galā – atlikušās divās spēlēs jāpierāda, ka uzvara pār Kanādu pirmajā spēlē nebija nejaušība, un mēs esam pelnījuši spēlēt ceturtdaļfinālā. Šovakar plkst. 20:15 tikšanās ar grupas līderiem somiem, kur vārtu sargāšana tiks uzticēta vēl nevienu spēli neaizvadījušajam Jānim Kalniņam.

Kalniņam līdz šim tikai viena spēle…

Pirms turnīra daudz tika spriests par to, kuram uzticēt pirmā numura lomu vārtos. Tā kā sākotnējā informācija liecināja, ka mums diez vai kāds no NHL brauks palīgā, t. sk. divi Kolumbusas “Blue Jackets” vārtsargi – Elvis Merzļikins un Matīss Kivlenieks, jāizvēlas būs kāds no tiem, kas spēlē šeit pat Eiropā. Tātad – vai nu Ivars Punnenovs vai Jānis Kalniņš.

Lai gan Kalniņš iepriekšējās trīs sezonas bijis spēcīgā KHL kluba Helsinku “Jokerit” pamatvērtība (vasarā meklēs jaunu darba vietu), izlasē līdz šim nospēlējis tikai maču – 2017. gadā pret Krieviju no saviem vārtiem tika izkasītas piecas ripas. Kopš tā laika vairs oficiālos mačos vārtos izlases kreklā nav stāvējis, bet šajā turnīrā vispār pieteikumā ticis tikai reizi – mačā pret Itāliju, kur vārtos stāvēja Ivars Punnenovs.

Vēl nav skaidrs par Latvijas izlases kapteiņa Kaspara Daugaviņa spēlēšanu vai nespēlēšanu, jo mačā pret norvēģiem potītes traumas dēļ viņš izlaida spēles izšķirīgos brīžus – trešo periodu, papildlaiku un pēcspēles metienu sēriju.