Rīgas “Dinamo” noslēgusi savu kārtējo KHL sezonu, kurā par rezultātiem gribas runāt maz, tāpēc negatīvajā meklējām pozitīvo, un viens no tādie punktiem ir spēlētāju jaunā maiņa. Ir virkne mūsējo, kuri tikai nesen pārkāpuši 20 gadu slieksni vai pat to nav izdarījuši, un jau izcēlušies ne tikai ar ielaušanos pamatsastāvā, bet arī ar rezultativitāti.
Vārtsargs Jānis Voris
Pagaidām viņš vēl ir tikai “Dinamo” vārtsargu līnijas otrā plāna aktieris, taču pēdējās divās sezonās Jānis Vors pamazāk izlauž savu ceļu profesionālajā hokejā. Rīgas komandā latviešu vārtsargam kopā 18 spēles abās sezonās kopā ņemot, taču, kamēr nesākās KHL, spēļu praksi paguvis iegūt arī ārzemēs, pārstāvot Dānijas augstākās līgas klubu “Mighy Bulls” no Redovres pilsētas.
Profesionālajā hokejā Vorim pagaidām nav izdevies atvairījumos aizsniegties līdz 90% atzīmei – šosezon 86,5%, bet iepriekšējā veicās nedaudz labāk – 89,3%. Taču šogad nospēlētās 11 spēles jāmin kā atzīstams rādītājs, jo “Dinamo” komandas vārtos vismaz vienu spēli kopā nospēlējuši astoņi vārtsargi.
Konkurēt uz vietu Latvijas izlases vārtos oficiālajos turnīros varētu būt sarežģīti, jo priekšā ir vairāki pieredzējuši vīri, kā arī gados par Vori jaunāki viņa pozīcijas spēlētāji, kuri jau paguvuši atrādīties valstsvienības kreklā. Bez izlases pirmā numura Elvja Merzļikina un viņa komandas biedra Matīsa Kivlenieka (abi NHL, Kolumbusas “Blue Jackets”), noteikti jāmin visu mūžu Šveicē spēlējošais Ivars Punnenovs (NL, “SCL Tigers”), kā arī 19 gadus vecais Artūrs Šilovs, kurš izlases vārtus sargāja Vācijas kausā. Taču pieļaujams, ka līdz debija kādā pārbaudes spēļu turnīrā nav vairs ilgi jāgaida, kas jau drīzumā sāksies, lai iesildītos Pasaules čempionātam hokejā.
Aizsargs Ernests Ošenieks
19 gadus vecajam aizsargam šī bija pirmā nopietnā sezona profesionālajā hokejā, pagājušajā gadā “Dinamo” kreklā uz ledus izslidojot tikai vienu reizi. Šogad piedzīvotas īstas ugunskristības, jo šī statistika uzlabojusies 50 reižu. Ošenieks kļuva par vienu no rīdzinieku aizsardzības balstiem, starp aizsargiem nospēlējot visvairāk maču, kā rezultātā arī nopelnīja sliktāko lietderības koeficientu (-13). Taču, neskatoties uz to, ka pārliecinoši lielāko daļu sezonas komanda atradusies iedzinējos, Ernests spēlējis ļoti disciplinēti, nopelnot tikai trīs noraidījumus.
Viņš ir izteikts aizsardzības spēlētājs, kas ar lielu rezultativitāti neizceļas (1+6), kā arī pa vārtiem vidēji met tikai katru otro spēli. Taču viens precīzs metiens viņam izdevās – nelaimīgajā mačā pret Soču komandu, kurā tika izsēts 4:1 pārsvars, un pēcāk papildlaikā zaudēts. Paredzams, ka viņa vārds Rīgas “Dinamo” būs atrodams arī nākamajā sezonā.
Centra uzbrucējs Jānis Švanenbergs
Šis ir spēlētājs, kurš īpaši jāizceļ starp “Dinamo” komandas jaunās maiņas spēlētājiem, jo vēl nav sasniedzis 20 gadu vecumu, bet izrādīja ļoti lielu aktivitāti uzbrukumā. Viņš 36 nospēlētājos mačos pa vārtiem meta 47 reizes, kas ir labākais rādītājs uzreiz aiz sešiem vienības rezultatīvākajiem spēlētājiem. Salīdzinājumam – Lauris Dārziņš 41 mačā izdarīja 60 metienus.
Tāpat kā Ošenieks, arī Švanenbergam tikai trīs noraidījumi visas sezonas laikā, 19 gados izrādot labas disciplīnas pazīmes, turklāt izcēlies ar atzīstamu statistiku – četri gūti vārti un četras rezultatīvas piespēles. Iepriekšējā sezonā viņam 12 mači, šogad trīsreiz vairāk un, domājams, arī nākamajā sezonā Švanenvbergam uzticēsies kā pamatsastāva spēlētājam.
Ģēģeris un Bērziņš
Uuzbrucēji Emīls Ģēgeris un Daniels Bērziņš (abiem 22 gadi) “Dinamo” sastāva rotācijā iekļāvušies jau no 17 gadu vecuma, KHL aizvadot savu ceturto sezonu. Lai gan pieredzes abiem vairāk, abi uzrādījuši sliktākus rezultātus kā jau pieminētais Švanenbergs – Bērziņam 45 mačos četri rezultativitātes punkti (2+2), bet Ģēģeris 25 mačos palika bez punktiem, un pa vārtiem meta viena 13 reizes.