Hokejs

Vācietis Nēbelss “izģērbj” šveicieti vai kanādieša Hetčera meistarstiķis – kurš iemeta skaistāk?

Vācietis Nēbelss “izģērbj” šveicieti vai kanādieša Hetčera meistarstiķis - kurš iemeta skaistāk?
EPA/Scanpix

Ceturtdien, 3. jūnijā Pasaules čempionātā hokejā Rīgā norisinājās pirmās izšķirošās spēles, noskaidrojot četrus pusfinālistus. B apakšgrupas komandas visos dueļos izrādījās pārākās, turklāt viens mačs noslēdzās ar piecu vārtu starpību.

Vācija atspēlējas un “bullīšos” iznīcina Šveici

Pirmajā periodā vārtus izdevās gūt tikai šveiciešiem, Ramonam Untersanderam 16.minūtē panākot 1:0. Fabriss Hercogs otrā perioda 14.minūtē guva Šveices izlases otros vārtus, taču četras minūtes vēlāk -1 atgrieza Toms Kīnhakls. Vien 44 sekundes līdz pamatlaika beigām Vāciju no zaudējuma pamatlaikā paglāba Leona Gavanakes precīzais raidījums.

Gavanake vēlāk izrādījās par vienu no spēles galvenajiem varoņiem, jo vācieši uzvaru izcīnīja “bullīšos”. Šveices izlasē vienīgo “bullīti” trešajā piegājienā realizēja Tīmo Meiers, bet Vācijas komandā izgājienu pret vārtsargu realizēja Dominiks Kahūns un Marcels Nēbelss, kuram uzvaras “bullītis”.

Šveicieši ir 2018.gada vicečempioni, bet Vācijai bez 2018.gada olimpisko spēļu sudraba lauriem uz iepriekšējām medaļām jālūkojas no 68 gadu attāluma. 1953.gadā Šveicē Vācija tika pie sudraba.

Kanādieši izslēdz krievu NHL zvaigznes

Krievijas Olimpiskajai komandai Jevgēņijs Timkins pirmos vārtus spēlē guva otrā perioda 15.minūtē, kad pirmais paspēja tikt pie atlēkušās ripas un raidīja to vārtu augšējā stūrī. Nepilnas 15 minūtes līdz pamatlaika beigām skaitlisko vairākumu Kanādas izlasē realizēja Edams Henriks.

Pamatlaiks noslēdzās neizšķirti, tāpēc abas komandas aizvadīja papildlaiku. Uzvaras vārtus papildlaika trešajā minūtē atnesa Trojs Hetčers, kurš demonstrēja lielisku tehniku, apspēlējot divus KOK aizsargus un piespēlējot brīvajam Endrū Mandžiapanem, kurš bija nekļūdīgs.

Dārsijs Kempers Kanādas izlases vārtos šajā mačā atvairīja 24 no 25 metieniem, bet Sergejs Bobrovskis tvēra 22 no 24 raidījumiem.