Futbols

“Barcelona” bez Mesi un Grīzmana kraujas malā

"Barcelona" bez Mesi un Grīzmana kraujas malā

Nīderlandiešu trenera Ronalda Kūmana pozīcijas “Barcelona” trenera amatā pirmdien kļuva vēl trauslākas, jo klubam mājās knapi izdevās saglābt neizšķirtu 1:1 ar turnīra tabulas lejasdaļas komandu “Granada”.

Uzbrukuma nevarība pierādās jau otro nedēļu pēc kārtas. Vispirms Čempionu līgas jaunās sezonas atklāšanas spēlē savā laukumā “Barcelona” nespēja gūt vārtus pret Minhenes “Bayern”, zaudējot ar graujošo 0:3. Bet tad šajā mačā komanda spēja gūt tikai vienus vārtus, un to pašu izdarīja centra aizsargs Ronalds Arauho, 90. minūtē panakot izlīdzinājumu. Lai gan tas ļāva “Barca” saglābt vienu punktu “Camp Nou” stadionā, mājinieku līdzjutēju svilpšana līdz spēles beigām liecināja, ka punkts ir tālu no vēlamā rezultāta.

Pašlaik “Barcelona” ir uzvarējusi tikai divās no piecām sezonas pirmajām spēlēm, un holandiešu speciālista Kūmana nākotne klubā izskatās arvien apdraudētāka. Viņa izmisumu ļoti varēja just vakardienas spēlē, pret “Granda” izvēloties jaunus spēlētājus un iekļaujot sastāvā Eriku Garsiju, Serdžinjo Destu, Alehandro Valdi un Jusufu Demiru. Neviens no šiem futbolistiem nav vecāki par 20 gadiem.

Spēles kvalitāti tas neuzlaboja, turklāt viesi bija vadībā kopš otrās minūtes, kad vārtus guva Dumingušs Duarte. Bet centieni panākt izlīdzinājumu otrajā puslaikā tika reducēti uz virkni centrējumu soda laukumā.

Kūmens gan svētdien uzstāja, ka ir “mierīgs” un nebaidās par savu darbu, taču nav jābūt futbola ekspertam, lai saprastu, ka viņa galvena trenera krēsla kājas ir ļoti ļodzīgas. Un situāciju neuzlabo viņa jau tā saspīlētās attiecības ar kluba prezidentu Joanu Laportu.

Ar astoņiem punktiem četrās spēlēs “Barcelona” pēc piecām kārtām Spānijas čempionātā ieņem septīto vietu, kamēr “Granada’ ar trim punktiem piecos mačos nedaudz attālinājās no izkrišanas zonas, ieņemot 17.vietu 20 komandu konkurencē.

Jau ziņots par “Barcelona” sastāva problēmām šajā sezonā, kas šobrīd izpaužas arī punktu zaudējumos.

Uzbrucējam Martinam Brētvaitam tiks operēts kreisais ceļgals, un operācijas dēļ Brētvaits 2021.gadā vairs nespēlēs. Savukārt uzbrucēji Lionels Mesi un Antuāns Grīzmans devās prom no kluba nesenā transfēru perioda laikā.

Nākamajās spēlēs komandai būs iespēja mēģināt atgūt uzvaru un vārtu gūšanas garšu, jo pretī stāsies ne tās spēcīgākās līgas komandas – ceturtdien, 23. septembrī mačs pret “Cadiz”, kas pašlaik atrodas 13.vietā, bet svētdien, 26. septembrī, “Barca” atgriezīsies “Camp Nou” stadionā, tiekoties ar “Levante” (15. vieta).