Connect with us

Futbols

Latvijas izlase sper ļoti platu soli pretī C līgai

Latvijas vīriešu futbola izlase otrdien UEFA Nāciju līgas D līgas ceturtajā mačā viesos ar rezultātu 2:0 (2:0) uzvarēja Lihtenšteinu, šo pretinieci pārspējot otro reizi šajā ciklā. Latvijas izlases labā abus vārtus guva Vladislavs Gukovskis, kurš šajā Nāciju līgas sezonā izcēlies ar četriem rezultatīviem sitieniem. Divus vārtus viņš guva arī spēlē Moldovā.

Pirms tam otrdien Moldova mājās ar 2:1 (1:1) uzvarēja Andoru, tādējādi Latvija šodien arī uzvaras gadījumā vēl nenodrošināja vietu C līgā.

Pēc četrām spēlēm grupā pārliecinoša līdere ar maksimāli iespējamajiem 12 punktiem ir Latvija, septiņus punktus guvusi Moldova, četrus – Andora, bet Lihtenšteina ir bešā.

Pirmais bīstamais moments pie Lihtenšteinas vārtiem bija 15.minūtē, mājinieku futbolistiem liedzot Robertam Uldriķim izpildīt sitienu. Piecas minūtes vēlāk pēc Uldriķa piespēles Gutkovskis izskrēja cauri pretinieku aizsargiem un no apmēram 17 metriem sita bumbu vārtos – 1:0. Mača 23.minūtē pēc pārkāpuma pret Kristeru Toberu pie brīvsitiena izpildes tika Roberts Savaļnieks, bet viņa raidītā bumba lidoja pāri vārtiem.

Spēles 28.minūtē bumbu pēc Uldriķa sitiena trāpīja pa vārtu stabu un atlēca pretī soda laukumā, kur jau atradās Gutkovskis, uzbrucējam gūstot savus otros vārtus spēlē. Pēc septiņām minūtēm pēc Savaļnieka piespēles bīstamu sitienu izdarīja Jānis Ikaunieks, taču bumba trāpīja tieši virsū pretinieku vārtsargam, bet citā epizodē tuvu “hat-trick” bija Gutkovskis.

Otrā puslaika ievadā pēc Savaļnieka centrējuma Gutkovskis ar galvu raidīja bumbu vārtos, tomēr pēc VAR iesaistes mača galvenais tiesnesis Aleksandars Stavrevs atcēla vārtu guvumu, jo tika konstatēts, ka Savaļnieks pirms piespēles skāris bumbu ar roku. Mača 62.minūtē no teicamas pozīcijas garām vārtiem bumbu sita Jānis Ikaunieks.

Nākamā iespēja nokārtot “hat-trick” Gutkovskim bija 68.minūtē, kad viņa sisto bumbu pēc izgājiena atvairīja pretinieku vārtsargs. Trīs minūtes pirms pamatlaika beigām, veicot pēdējās maiņas, Gutkovskis pameta laukumu un šajā mačā viņam vairs nebija iespējas kļūt par pirmo futbolistu kopš neatkarības atjaunošanas, kuram vienā izlases spēlē izdevies gūt trīs vārtus.

Kompensācijas laika noslēgumā pēc Dāvja Ikaunieka sitiena mājiniekus glāba vārtsargs Benjamins Buhels.