Futbols

Discpilīna un pacietība – “Riga FC” izšķirošā kauja UEFA Konferenču līgā

Discpilīna un pacietība - “Riga FC” izšķirošā kauja UEFA Konferenču līgā
TT NEWS AGENCY/Scanpix

Ceturtdiena, 26. augusts, būs liela diena Latvijas komandu sportam – Latvijas hokeja izlase “Arēnā Rīga” ar spēli pret Itāliju uzsāks kvalifikāciju Pekinas olimpiskajām spēlēm, bet Gibraltārā Latvijas čempione “Riga FC” aizvadīs UEFA Konferenču līgas “play-off” atbildes spēli pret Gibraltāra čempioniem “Lincoln Red Imps”. Pirmajā mačā pagājušajā nedēļā fiksēts kaujiniecisks neizšķirts 1:1, tāpēc sagaidāma ļoti spraiga cīņa.

Pirmā spēle

Vienu uzvaru klubs izcīnīja jau pirms izšķīrīgās kārtas, jo tika dota atļauja maču aizvadīt “Skonto” stadionā, taču tas diemžēl nepalīdzēja izcīnīt uzvaru. Pirmajā puslaikā iepriekšējās kārtas varonis Junusa Muritala divreiz varēja izvirzīt savu komandu vadībā, taču abās pārāk bija pretinieku vārtsargs Lolo Solers, kas ļāva pārtraukumā doties ar bezvārtu neizšķirtu.

Arī otrajā puslaikā Solers vairākkārt glāba savu komandu, taču 61. minūtē rīdziniekiem beidzot izdevās uzlauzt pretestību. Pirmo un vienīgo vārtu guvumu izkārtoja uz maiņu nākušie Edgars Babajans un ukraiņu pussargs Jurijs Vakulko. Pie viesu soda laukuma labās sānu līnijas bumbu kreisās malas aizsargam Hesusam Toskano atņēma Babajans, piespēlēja vārtu priekšā, un Vakulko no vārtsarga laukuma tuvējā stūra raidīja bumbu vārtos.

Prieki nebija ilgi, jo izlīdzinājumu viesi panāca 72.minūtē, kad ar precīzu sitienu izgājienā vienam pret mājinieku vārtsargu izcēlās Karralero – 1:1. Viņš ar kreiso kāju raidīja bumbu pāri vārtsargam Ivanam Brkičam vārtu tālajā stūrī.

Atbildes spēlē malā Černomordijs

Pirmajā spēkošanās reizē starp abām komandām savas otrās dzeltenās kartītes atlases ciklā nopelnīja gan “Riga FC” pamatsastāva balsta pussargs Antonijs Černomordijs, kā arī Ritvars Rugina, kuriem izšķirošais mačs ies secen.

Lai gan varētu šķist, ka izredzes uz iekļūšanu Konferenču līgas pamatturnīrā ir samazinājušās, iepriekšējā pieredze rāda pretējo. Arī pret Maltas “Hibernians” pirmā spēle netika aizvadīta spīdoši, un tur tika piedzīvots minimāls zaudējums ar 0:1 savā laukumā. Izbraukumā caur adatas aci, otrā puslaika kompensācijas laika piektajā minūtē tika panākts nepieciešamais 2:1, bet papildlaikā tika gūti vēl divi vārti, tāpēc satraukumam pagaidām nav pamata.

Tāpat arī divas kārtas iepriekš pret Ziemeļmaķedonijas čempioniem “Shkendija” izbraukumā tika izcīnīta minimāla uzvara, tāpēc var uzskatīt, ka rīdziniekiem spēle pretinieku laukumā netraucē. Kā būs šoreiz? Cerēsim uz veiksmīgu šīs sērijas turpinājumu arī šoreiz un vēsturisku panākumu. Spēles sākums – 19:00 pēc Latvijas laika.