Connect with us

Futbols

Mančestras “United” pēdējo 40 gadu sliktākā sezona

Mančestras "United" pēdējo 40 gadu sliktākā sezona
EPA/Scanpix

Līdz Premjerlīgas noslēgumam atlikušas vien dažas spēles, kurās izšķirsies, vai “City” izdosies triumēt otro gadu pēc kārtas, vai tomēr “Liverpool” atgūs troni. Taču jau devīto sezonu pēc kārtas par uzvaru necīnās “sarkanie velni” jeb Mančestras “United”, lai gan joprojām ar 20 līgas tituliem ir titulētākais Premjerlīgas klubs. Turklāt nav izslēgts, ka nākamajā sezonā var nākties izlaist arī Eirokausu sezonu, jo turnīra tabulā pašreiz ieņemto sesto pozīciju (nodrošina dalību Konferenču līgas kvalifikācijā…) apdraud uzreiz divas komandas.

Neliels ieskats vēsturē

Lai gan ieskatoties nepilnu nesenā vēsturē, nevarētu šķist, ka situācija būtu tik traģiska – pēdējo četru gadu laikā trīsreiz izdevies finišēt pirmajā trijniekā. Taču tas, kas paliek nepamanīts, ja neiedziļinās rezultātos, ir tas, ka nevienā no šīm sezonām “United” tā pa īstam nevienu brīdi nav pretendējusi uz titula izcīnīšanu. Pagājušajā sezonā pilnīgi neticami nu jau bijušajam galvenajam trenerim, norvēģu speciālistam Ūlem Gunnaram Sulšēram izdevās savu komandu aizvilkt līdz otrajai vietai, bet abas tabulas galvgalī atrodamās Mančestras komandas šķīra 12 punkti (86 pret 74).

Arī 2017./2018. gada sezonā pirmo divu pozīciju sadalījums bija tieši tāds pats, tikai toreiz starpība bija vēl graujošāka – 19 punkti (100 pret 81). Pārējos gados tāpat vien kaut kur ap ceturto, piekto, sesto pozīciju “United” snaikstījušies, taču tie nav rezultāti, pie kuriem fani pieraduši. Ne šajā gadsimtā, nedz arī visas līgas vēsturē nevienai komandai nav izdevies finišēt pirmajai tik bieži – kopumā “United” kontā 21. gadsimtā ir septiņi tituli, tuvākie sekotāji ir Londonas “Chelsea” un “City” ar piecām uzvarām, bet kas interesanti – kopš 2000. gada pavasara “Liverpool” Premjerlīgā triumfējusi tikai vienu reizi.

Taču tieši Liverpūlei ir iespēja noķert “United” kopējā ieskaitē, jo kopumā komanda spējusi izcīnīt 19 Anglijas titulus. Vēl 80. gadu beigās šķita, ka “Liverpool” šajā cīņā ir nenotverami, taču tad 1986. gadā pie “United” stūres sēdās sers Alekss Fērgusons, nākamo 25 gadu laikā ar klubu Premjerlīgā triumfējot 13 reizes. Tie laiki jau sen aiz muguras, pēdējo uzvaru līgā izcīnot pirms nepilniem desmit gadiem – 2013. gadā. Kopš tā laika ne Anglijas, ne Eiropas kontekstos lielu panākumu nav bijis.

Pēdējo reizi tik daudz ielaistu vārtu – 1979. gadā

Šosezon sasniegti divi rezultāti, kas nebija kustināti ļoti ilgu laiku. Viens no tiem – “United” izcīnītie 54 punkti 33 mačos ir sliktākais rezultāts kopš 1990./1991. gada sezonas. Toreiz visas sezonas laikā izdevās sakrāt vien attiecīgi 59 punktus, bet gadu iepriekš komandai Premjerlīgā klājās vēl sliktāk, kad tā spēja izcīnīt vien 48 punktus. Taču jāpiebilst, ka šo divu sezonu laikā klubs bez tituliem neizpalika – 1990. gadā tika izcīnīts Anglijas kauss, bet sezonu vēlāk izdevās triumfēt UEFA kausā.

Tāpat klubam šosezon ļoti pieklibo aizsardzība – zaudēti 48 vārti ir sliktākais rezultāts kopš 1979. gada. Toreiz sezonas izskaņā “United” no saviem vārtiem bumbu ārā kasīja 63 reizes, bet vēl pavisam nesenā pagātnē – pirms divām sezonām – 54, tā kā atlikušajos mačos vēl ir iespējas antirekordus nesasniegt.

Kalendārs – pateicīgs?

Lai izglābtos no kauna, vēl neizspēlētie pieci mači jāaizvada, kā minimums, veiksmīgāk nekā “West Ham” un Vonderhemptonas “Wolves”. Kamēr velniem tabulā 57 punkti, tikmēr 54 ir “West Ham”, bet turpat ar 49 punktiem un vienu maču rezervē ir “Wolves. Ja nākamajās divās spēlēs pret Londonas komandām – jau 23. aptrīlī izbraukumā pret “Arsenal” un 28. aprīlī savā laukumā ar “Chelsea” var klāties visādi, punktu zaudējumi pret Brentfordu (2. maijs), izbraukumā pret Braitonu (7. maijs) un izbraukumā pret “Crystal Palace” var netikt piedoti.

Vai “United” izdosies izvairīties no kauna, nekvalificējoties nevienam no Eirokausiem, to rādīs laiks, taču maz ticams, ka titulētais Anglijas klubs nolaidīsies tik zemu.

Komentēt

Atstāt komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Vairāk Futbols