Connect with us

Futbols

PK kvalifikācija: Latvijas futbola izlasei pretī stāsies Nīderlande, Turcija un Norvēģija

PK kvalifikācija: Latvijas futbola izlasei pretī stāsies Nīderlande, Turcija un Norvēģija
AFP/Scanpix

Latvijas vīriešu futbola izlase 2022.gada Pasaules kausa kvalifikācijas Eiropas zonas G grupā tiksies ar Nīderlandi, Turciju, Norvēģiju, Melnkalni un Gibraltāru, noskaidrojās pirmdien Cīrihē notikušajā izlozē.

Nīderlande tika ielozēta no pirmā groza, Turcija – no otrā, Norvēģija – no trešā, Melnkalne – no ceturtā un Gibraltārs – no sestā.

Latvijas izlase pirms izlozes bija piektajā no sešiem groziem kopā ar Armēniju, Kipru, Fēru salām, Azerbaidžānu, Igauniju, Kosovu, Kazahstānu, Lietuvu un Andoru, tādējādi šīs valstis pašmāju valstsvienībai nevarēja tikt ielozētas pretiniekos.

2022.gada Pasaules kausa kvalifikācijas sākums paredzēts nākamā gada 24.martā.

Eiropas zonā izlases sadalītas pa desmit apakšgrupām – piecās pa piecām izlasēm un piecās pa sešām izlasēm. Pasaules kausa finālturnīram kvalificēsies desmit grupu uzvarētājas, bet “play-off” kārtā piedalīsies desmit otro vietu ieguvējas un divas labākās UEFA Nāciju līgas komandas, kas apakšgrupās būs ārpus labāko divnieka.

Izslēgšanas turnīrā 12 izlases tiks sadalītas trīs “play-off” zaros, kur 2022.gada martā tiks noskaidrotas vēl trīs finālturnīra dalībnieces.

2022.gada Pasaules kausa finālturnīrs norisināsies Katarā, un karsto laikapstākļu dēļ turnīrs tiks izspēlēts ziemā no 21.novembra līdz 18.decembrim.

2022.gadā Katarā notiks pēdējais Pasaules kausa finālturnīrs, kurā piedalīsies 32 komandas. 2026.gada turnīrā, kuru uzņems Kanāda, Meksika un ASV, piedalīsies 48 izlases.

Gatavošanās Pasaules kausa finālturnīram nav iztikusi bez starpgadījumiem, piemēram, rīkotāji tiek vainoti korupcijā, lai iegūtu tiesības uz četrgades vērienīgākā sporta notikuma organizēšanu. Tāpat Katara saņēmusi kritiku no cilvēktiesību aizsardzības organizācijām par darbaspēka sliktajiem apstākļiem.

Pašreizējā pasaules čempione ir Francija, kas fināla Krievijā ar 4:2 pārspēja Horvātiju. Trešo vietu ieņēma Beļģija, kas ar 2:0 pieveica Angliju.

Komentēt

Atstāt komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Vairāk Futbols