Futbols

EURO 2020: ko kameras neparādīja turnīra finālā

Futbola svētki beigušies – Itālija kronēta par čempioni, kas nozīmē, ka Eiropas kauss dodas uz Romu, nevis “mājām”. Fināla mačs bija ļoti spraigs un interesants – tāds, kādu pēc šī lieliskā turnīra bijām pelnījuši, bet bija notikums, kas palika ārpus kadra tiem, kas maču vēroja attālināti.

Var uzskatīt, ka spēlē uzreiz sākās ar rezultātu 1:0, jo angļi izvirzījās vadībā jau otrajā minūtē

No laukuma centra Harijs Keins kārtējo reizi šajā čempionātā teicami piespēlēja uz labo flangu, bet piespēles adresāts Kīrans Tripjērs pagaidīja, kamēr vārtsarga laukumam pietuvojas Šovs. Bumba pēc piespēles soda laukumā vispirms atsitās pret zemi, tad, to neapturot, Šovs no gaisa ar atsitienu pret zemi raidīja bumbu vārtu kreisajā stūrī.

Interesanti, ka tie 16 spēļu laikā Šovam bija pirmie vārti izlasē, bet pēc minūtes un 57 sekundēm gūtie vārti – ātrākie Eiropas meistarsacīkšu finālos. Rezultātu Itālijai pēc stūra sitiena izspēles un burzmas vārtu priekšā izlīdzināja viens no komandas leģendārajiem aizsargiem – Leonardo Bonuči.

Eiropas čempionāta finālā svētdien Londonā Itālijas izlase pēcspēles sitienos uzvarēja Angliju ar 1:1 (1:0, 0:1, 11 m – 3:2).

Taču finālā bija vēl kāds zīmīgs notikums, kuru neparādīja neviena no translējošajām televīzijām, proti, laukumā vienā no spēles epizodēm izskrēja strīkeris. Viņš bija ļoti motivēts uzmanības centrā uzturēties pēc iespējas ilgāk, jo gandrīz minūti viņu neviens no apsargiem nespēja noķert. Zemāk redzamajā video, ko nofilmējis kāds no faniem, esot uz vietas Vemblijā, var redzēt, kā viņš ar stadiona personālu vairāk kā pusminūti spēlē ķerenes, un viņa izveicība atmaksājās.