Connect with us

Futbols

EURO 2020: tikai divi varianti – futbols brauks mājās vai uz Romu

EURO 2020: tikai divi varianti - futbols brauks mājās vai uz Romu

Šķita, ka tik tikko Itālija ar Turciju izspēlēja EURO 2020 atklāšanas maču, bet mēnesis aizritējis nemanot, un 11. jūlija finālmačs jau klāt – šī gada Eiropas čempionātā futbola kulmināciju savā starpā izspēlēs tā pati Itālija pret Angliju. Daudzi futbola eksperti uzskata, ka šī varētu būt pēdējo gadu līdzīgākā spēkošanās par trofeju, tāpēc pirms mača grūti prognozēt, kurš varētu būt uzvarētājs.

Nezaudēto spēļu sērija

Spriežot pēc tā, kā abām komandām veicies ne tikai šajā turnīrā, bet pēdējos mačos kopumā, nevienam nerodas jautājumi, kāpēc tieši Anglija un Itālija savā starpā izspēlēs finālu. Itāļi pēdējo zaudējumu piedzīvoja pirms nepilniem trim gadiem Nāciju līgā pret Portugāli – 2018. gada 20. oktobrī, kad izbraukumā nācās piekāpties ar 0:1. Līdz neizšķirtam pamatlaikā ar Spāniju turnīra pusfinālā komanda bija iekrājusi 12 uzvaru sēriju, bet zaudējuma rūgtums nav piedzīvots 29 (!) mačos.

Arī Anglija spēlējusi ļoti veiksmīgi, un tāpat kā Itālija šajā turnīrā nav zaudējuši, finālturnīru sākot ar piecu uzvaru sēriju. Pēdējo reizi no viņiem pretinieks trīs punktus paņēma pagājušajā gada 15. novembrī, kad Beļģija uzvarēja ar 2:0. Interesanti, ka vēl mēnesi iepriekš, 14. oktobrī, turpat, Vemblija stadionā, tika atzīts arī Dānijas pārākums (0:1). Angļiem nezaudēto spēļu sērija nav tik iespaidīga kā Itālijai, taču tāpat ir pietiekami solīda – 12 mači. 

Pārliecinošs uzbrukums un izcila aizsardzība

Itālija ar 12 gūtiem vārtiem ir otra rezultatīvākā komanda aiz jau pieminētajiem spāņiem, kuriem 13 precīzi sitieni (10 vārti gūti divos mačos), kamēr Anglijai ir desmit, turklāt no grupas ar septiņiem punktiem viņi izkļuva gūstot tikai divus (itāļi – septiņus). Taču, ja paskatās uzbrukuma statistiku pēc apakšgrupu turnīra, tur situācija “uz papīra” labāka tieši angļiem, jo izslēgšanas spēlēs futbola dzimtene guvusi astoņus, kamēr fināla pretinieki sešus.

Arī aizsardzības līnija, spriežot pēc iepriekšējo spēļu prakses angļiem ir labāka, jo visā turnīrā viņi ielaiduši tikai vienus vārtus. Apakšgrupu mačos abas vienības savas oponentes atstāja “sausā” visās spēlēs, bet pēcāk izslēgšanas posmā Itālija katrā mačā ielaida pa vieniem vārtiem, kamēr Anglija vienīgos vārtus ielaida pret dāņiem pusfinālā.

Svētdienas vakarā savā starpā satiksies divas izcilas komandas, kur neliela favorītu lomu atvēlēta mājiniekiem. Taču noteikti jāņem vērā viens būtisks fakts – Itālija vienu reizi šo titulu jau izcīnījusi (1968. gadā), bet 2012. gadā spēlēja finālā, kur zaudēja Spānijai. Tāpat 2006. gadā izcīnīts Pasaules kauss, kamēr Anglijai šis ir pirmais Eiropas fināls viņu vēsturē un pirmais fināls lielajos futbola turnīros kopš 1966. gada, kad turpat Vemblijā tika izcīnīts Pasaules čempiona tituls. Tāpēc aktuāls ir jautājums – futbols nāks mājās vai brauks uz Romu?

Komentēt

Atstāt komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Vairāk Futbols