Futbols

Glāzgovas “Celtic” izcīna divpadsmito trofeju pēc kārtas

Glāzgovas "Celtic" izcīna divpadsmito trofeju pēc kārtas
PA/Scanpix

Glāzgovas “Celtic” svētdien uzvarēja iepriekšējās sezonas Skotijas kausa izcīņā, tiekot pie 12.trofejas pēc kārtas.

“Celtic” pēc pamatlaika cīnījās neizšķirti 2:2 (2:0) ar Edinburgas “Hearts”, papildlaikā katra komanda guva pa vieniem vārtiem, bet pēcspēles sitienu sērijā pārāki bija “ķelti”, kuri maču uzvarēja ar 4:3.

“Celtic” pēc Raiena Kristija un Odsona Eduāra precīzajiem sitieniem pirmo puslaiku uzvarēja ar 2:0, bet pamatlaika otrajā daļā Laiems Boiss un Stīvens Kingslijs izlīdzināja rezultātu. Papildlaika 15.minūtē Lī Grifitss panāca 3:2 glāzgoviešu labā, taču sešas minūtes vēlāk Džošs Džinelijs atjaunoja neizšķirtu uz tablo.

Par mača galveno varoni kļuva “Celtic” vārtsargs Konors Hazards, kurš komandā debitēja tikai pirms desmit dienām un aizvadīja savu trešo spēli Glāzgovas vienībā. 22 gadus vecais ziemeļīrs pēcspēles sitienu sērijā atvairīja Kingslija un Kreiga Vaitona izpildītās “pendeles”.

Uzvaru nesošo 11 metru sitienu realizēja Kristofers Ajars.

Iepriekšējās sezonas kausa izcīņai bija jānoslēdzas maijā, taču Covid-19 pandēmijas dēļ turnīrs tika pārcelts uz rudeni un atsākās no pusfināla fāzes.

“Celtic” izcīnījusi 12 trofejas pēc kārtas un septīto reizi vēsturē vienā sezonā kļuvusi par valsts čempioni, uzvarējusi kausa izcīņā un arī līgas kausā. Tiesa, 13.trofeja pēc kārtas netiks izcīnīta, jo novembra beigās komanda sensacionāli apstājās līgas kausa astotdaļfinālā.

Tāpat apdraudēta ir Skotijas čempiontitula aizstāvēšana, jo premjerlīgā līdere Glāzgovas “Rangers” ir 16 punktu attālumā, taču Nīla Lenona vadītajai komandai ir trīs spēles rezervē.

Komandas nepārliecinošā snieguma dēļ līdzjutēji vairākas reizes protestējuši pie “Celtic Park” stadiona, pieprasot Lenona atkāpšanos, taču galvenajam trenerim ir kluba vairākumakcionāru un vadības atbalsts.

“Celtic” septembrī viesojās Rīgā, kur UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas trešās kārtas mačā pamatlaika pēdējā minūtē izrāva uzvaru 1:0 pār Latvijas čempioni “Riga”.