Connect with us

Futbols

Latvijas futbola izlase (beidzot!) izrāda pretestību

Trešdienas, 24. marta vakarā Skonto stadionā pēc ilgāka laika maču aizvadīja Latvijas futbola izlase, kura ļoti cienījamā mačā piekāpās spēcīgajai Melnkalndes komandai. Šādu spēli no mūsu kājbumbas speciālistiem gadās redzēt ļoti reti, tāpēc pievērsīsim īpašu uzmanību šim Pasaules kausa atlases cikla sākumam.

Pirmais puslaiks – ļoti cerīgs

Melnkalnieši Latvijas izlases vārtsarga Pāvela Šteinbora modrību pārbaudīja jau spēles piektajā minūtē ar vieglu uzsitienu pa vārtiem. Pēc tam mājinieki tika pie soda sitiena un ielauzās pretinieku soda laukumā, taču vārtus vēl nespēja apdraudēt.

Viesi 12.minūtē tika pie tiešā brīvsitiena, taču aizmugures situācijas dēļ savu epizodi neizmantoja. Trīs minūtes vēlāk, pēc neliela saasinājuma pie ciemiņu vārtiem, latvieši ieguva tiesības izpildīt pirmo stūra sitienu. Pēc tā pretinieku vārtsargam Milanam Mijatovičam bumba izkrita no rokām, tomēr tiesnesis konstatēja Mārcim Ošam pārkāpumu pret viesu futbolistu. Sekoja atbildes uzbrukums un sitiens no tuvas distances pa Latvijas izlases vārtiem.

Pirmā puslaika turpinājumā uzbrukumus pie pretinieku soda laukuma (un arī iekšā tajā) vērpa abas komandas, ik pa laikam apmainoties arī ar sitieniem, bet kulminācija tika sasniegta 40.minūtē, kad pēc Vladimira Kameša izcilas piespēles bumbu soda laukumā saņēma Jānis Ikaunieks, kurš ar spēcīgu sitienu trieca to vārtos – 1:0.

Ilgi gan nebija mūsējo prieki, jo jau nākamajā uzbrukumā Jovetičs apmānīja Černomordiju un ar sitienu no tuvas distances izlīdzināja rezultātu. Puslaika kompensācijas laika pirmajā minūtē Roberts Savaļnieks vēl paguva ar tālu soda sitienu bīstami raidīt bumbu pāri Melnkalnes vārtiem, bet ar to arī amerikāņu kalniņiem pielīdzināmais pirmais puslaiks bija galā.

Melnkalniešu ofensīvu mūsējie neiztur

Otrā puslaika sākumā bumba vairāk bija Latvijas izlases laukuma pusē un viesi vairākas reizes apdraudēja mājinieku vārtus. Mača 62.minūtē pēc Jovetiča sitiena no 13 metriem bumba noripoja gar Latvijas izlases vārtu stabu. Trīs minūtes vēlāk Jurkovskis pēc vēl viena Jovetiča raidījuma izsita bumbu ārā no vārtu līnijas.

Desmit minūtes pirms pamatlaika beigām Džurževičam pietrūka tikai dažu centimetru, lai pielabotu Jovetiča sitienu un ievirzītu bumbu vārtos. Mača 83.minūtē Jovetičs ar izcili precīzu sitienu no soda laukuma robežas raidīja bumbu zem pārliktņa un panāca 2:1 Melnkalnes labā.

Otrā puslaika kompensācijas laika pirmajā minūtē Savaļnieks ar tālu sitienu pa zemi raidīja bumbu garām pretinieku vārtiem un neizmantoja mājinieku pēdējo iespēju izlīdzināt rezultātu. Pāris minūtes vēlāk ar sitienu no distances atbildēja pretinieki.

Desmit minūtes pirms pamatlaika beigām Džurževičam pietrūka tikai dažu centimetru, lai pielabotu Jovetiča sitienu un ievirzītu bumbu vārtos, bet mača 83.minūtē Latvijas izlases un tās fanu priekiem pienāca gals – Jovetičs ar izcili precīzu sitienu no soda laukuma robežas raidīja bumbu zem pārliktņa un panāca 2:1 Melnkalnes labā.

Otrā puslaika kompensācijas laika pirmajā minūtē Savaļnieks ar tālu sitienu pa zemi raidīja bumbu garām pretinieku vārtiem un neizmantoja mājinieku pēdējo iespēju izlīdzināt rezultātu. Pāris minūtes vēlāk ar sitienu no distances atbildēja pretinieki, kas bija pēdējais moments spēlē.

Ar cerībām nākotnē

Latvija pēdējo reizi ar Melnkalni tikās pārbaudes spēlē 2020. gada 7. oktobrī, kad abas vienības pēc nospēlētām 90 minūtēm slēdza savā starpā neizšķirtu – 1:1. Tas mačš, loģiski, tika pieminēts arī tikko aizsāktās kvalifikācijas kontekstā, sak, melnkalnieši mums ērti pretinieki, no kuriem letiņi varētu kaut ko izspiest turnīra tabulā. Pirmajā tikšanās reizē neizdevās, taču spēle, ko mūsējie parādīja, liecina, ka šim ciklam vajadzētu būt veiksmīgākam kā Nāciju līgai, kur punkti un arī gūtie vārta krājās ļoti lēni.

Nākamie pretinieki ir grupas favorīti – Nīderlande un Turcija, kas savā starpā jau vienreiz spēkojušies, un ar 4:2 nedaudz negaidīti pārāki izrādījas turki. Mūsējie sestdien, 27. martā dosies uz Amsterdamu, kur, cerams, holandieši neizgāzīs savas dusmas uz mums. Pēc šī mača jau varēs izdarīt vairāk secinājumu un prognožu par to, ko izlase varētu šajā ciklā parādīt.