Futbols

Ozols piedzīvo zvaigžņu stundu un nostāv “sausā” pret spēcīgo Norvēģiju

Ozols piedzīvo zvaigžņu stundu un nostāv "sausā" pret spēcīgo Norvēģiju
NTB via REUTERS/Scanpix

Latvijas vīriešu futbola izlase sestdien Oslo“Ullevaal” stadionā Pasaules kausa kvalifikācijā aizvadīja priekšpēdējo maču pret Norvēģiju. Ar lielisku spēli vārtos izcēlās Roberts Ozols, kas ļāva spēli noslēgt ar bezvārtu neizšķirtu.

Jau sestajā minūtē bumba gandrīz nokļuva mājinieku vārtos. Pēc Alvja Jaunzema sitiena ārpus soda laukuma bumba skāra Birgera Melinga muguru un tikai nedaudz lidoja garām vārtu kreisajam apakšējam stūrim. 41.minūtē vārtu stabs glāba Latvijas izlasi. Pēc Martina Ēdegora centrējuma centrējuma Tūrstveds ne pārāk spēcīgi sita ar galvu, bumbai noglāstot vārtu kreiso stabu no ārējās puses un šķērsojot vārtu līniju.

Otrais puslaiks sākās ar Torsbī nomaiņu pret Džošua Kingu un bīstamu Ēdegora sitienu nedaudz garām vārtu kreisajam augšējam stūrim. 65.minūtē Ozols likvidēja bīstamu Muhameda Eljunussi izgājienu vienam pret vārtsargu pa kreiso soda laukuma pusi, taču Eljunussi ar celi pārsita viņam seju, sākot plūst asinīm. Vārtsarga maiņa nebija vajadzīga, jo Ozols ar asiņainu galvu bija gatavs maču turpināt.

79.minūtē pēc piespēles ārpus soda laukuma pēc Černomordija un Aleksandera Serleta divcīņas soda laukuma centrā bumba nonāca pie kreisā vārtu staba Eljunussi rīcībā, kurš to raidīja vārtos. Tomēr pēc video atkārtojuma noskatīšanās tiesnesis vārtu guvumu atcēla, jo Eljunussi atradās aizmugures stāvoklī – 0:0.

ompensācijas laiks tika piešķirts astoņas minūtes, un tā pirmajā minūtē pēc stūra sitiena izspēles no kreisās puses no soda laukuma vidus pie sitiena ar galvu tika Krollis, taču trāpīja tieši virsū vārtsargam.

Norvēģi turpināja vētraini uzbrukt, taču veiksme stāvēja Latvijas izlases pusē, panākot 0:0.

G grupā pēc astoņām spēlēm pirmo vietu ar 19 punktiem ieņem Nīderlande, otrā ar 18 punktiem deviņos mačos ir Norvēģija, 15 punkti ir Turcijai, 11 guvusi Melnkalne, sešus punktus deviņās cīņās iekrājusi Latvija, bet Gibraltārs joprojām ir bešā.