Connect with us

Futbols

Pasaules kausa kvalifikācijas cikls jānoslēdz ar godu

Pasaules kausa kvalifikācijas cikls jānoslēdz ar godu

Šajā un nākamajā nedēļā pēdējās spēles Pasaules kausa kvalifikācijā aizvadīs Latvijas futbola izlase, kam atlikušas pēdējās divas spēles. 13. novembrī tikšanās ar Norvēģiju, bet 16. novembrī pret Gibraltāru. Abas būs izbraukumā, taču šajā ciklā vairākkārt pierādījies, ka mūsējie spēj labi nospēlēt arī viesos.

Iepriekšējās spēles

Norvēģiem ir ļoti jauns un perspektīvs sastāvs, kur skaļākais vārds noteikti ir viņu uzbrukuma līderis ir Dortmundes “Borussia” snaiperis Erlings Holanns. Viņam aizvadītajos sešos mačos pieci precīzi sitieni

Robi sastāvā, no kuriem viens arī pret Latviju pirmajā tikšanās reizē. Mačs norisinājās 4. septembrī Daugavas stadionā, kur viesiem bija milzīgs spiediens gan bumbas kontrolē – 70% pret 30%, gan arī uzbrukumā. 

Norvēģija tajā spēlē pa mūsu vārtiem sita 23 reizes, no tām 12 trāpīja vārtu rāmī, taču tikai divreiz tā ielidoja vārtos, lai gan iespējas bija gūt vairāk. Paredzams, ka arī savā laukumā jau no pirmajām minūtēm spiediens būs liels, jo norvēģiem šis mačs noteikti jāuzvar. Pašlaik viņiem ir 17 punkti, kas G apakšgrupā dod otro vietu. Tuvākajiem sekotājiem turkiem ir 15 punkti, taču viens no mačiem ir savā laukumā pret Gibraltāru, bet otrs izbraukumā ar Melnkalni, savukārt Norvēģija pēdējā kārtā izbraukumā tiksies ar grupas līderi Nīderlandi.

Pēdējā spēlē šajā atlasē mums paredzēta ar jau pieminēto Gibraltāru pret kuriem savā laukumā klājās ļoti smagi. Vispirms 50. minūtē mūsējos vadībā izvirzīja Vladislavs Gutkovskis, taču 71. minūtē pretiniekiem Tjajs de Bars no 11 metru atzīmes rezultātu izlīdzināja. Tas latviešu iedzina stūrī, taču mūsu futbolisti neapjuka, un 82. minūtē tas pats Gutkovskis guva savus otros vārtus spēlē, bet pēc četrām minūtēm Andrejs Cigaņiks pielika punktu šai spēlei.

Latvijas izlasei ir lieliska iespēja pabojāt situāciju tabulā, kā arī noslēgt kvalifikāciju ar uzvaru, taču jāņem vērā fakts, ka būs jāiztiek bez vairākiem pamatsastāva spēlētājiem.

Robi sastāvā

Latvijas futbola izlases galvenajam trenerim būs jāaizstāj spēlētāji, kuri šajos divos mačos palīdzēt diemžēl nevarēs. Pamatvārtsarga Pāvela Šteinbora vietu jāieņem vai nu “Riga FC” otrajam vārtsargam Robertam Ozolam vai “FK Valmiera” pirmajam numuram Rihardam Matrevicam. Izvēle būs grūta, jo Ozolam trūkst spēļu prakses, bet Matrevics pagaidām nevienu spēli izlasē nav aizvadījis.

Tāpat izlasei nevarēs palīdzēt Kristers Tobers, kurš ārstē savainojumu, bet Jānis Ikaunieks tikai nesen atgriezies sava kluba “KuPS” rindās Somijā.

Lai arī kā atlikušās divas spēles beigtos, mūsējie nevar ne uzkāpt augstāk, ne arī nokrist zemāk par piekto vietu grupā, jo Gibraltāram diez vai izdosies pieveikt Turciju. Taču, ja noslēgsim turnīru ar izcīnītiem trim punktiem, tad kopumā mūsējiem tabulā būs astoņi, kas būs labs psiholoģiskais pacēlums pēc neveikmīgā UEFA Nāciju kausa, un ar priecīgu skatu varēs lūkoties nākotnē.

Komentēt

Atstāt komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Vairāk Futbols