Connect with us

Futbols

Par godu un C grupu UEFA Nāciju līgā

Par godu un C grupu UEFA Nāciju līgā

Šajā nedēļā savu otro sezonu uzsāks UEFA Nāciju līga, un piektdien, 3. septembrī, pirmo maču tajā aizvadīs arī Latvijas izlase. Līdz 14. septembrim mūsējiem paredzētas četri mači, pēc kuriem arī iezīmēsies tas, vai šoreiz izdosies nostartēt sekmīgāk kā iepriekšējo reizi.

Lai gan šogad paredzēts Pasaules kauss futbolā, tas Kataras klimata dēļ pārcelts uz novembri un decembri, kas nozīmē – vasarā jāiztiek bez lielajiem futbola svētkiem. Tāpēc pirms lielās pauzes līdz augustam, kad atsāksies lielākā Eiropas vietējie čempionāti, neskaitot pārbaudes mačus, būs lielāka pauze no futbola. Tiesa, savu valstu labākājiem spēlētājiem vēl savs labākais sniegums būs jārāda UEFA Nāciju līgā, tai skaitā arī latviešiem.

Vai var būt vēl sliktāk par iepriekšējo turnīru?

Kā zināms, izlases savās grupās sadalītas pēc ranga, un pirmajā Nāciju līgas turnīrā Latvijas izlase kā vienīgā no Baltijas valstīm spēlēja D līgā. Turklāt šī, kā arī pārējās tika sadalītas mazākās grupās, un latviešiem bija iespēja cīnīties pirmajā no divām zemākās “līgas” grupām kopā Fēru salām, Maltu un Andoru. Pirms tika aizvadīts pirmais mačs, šķita, ka ir labas izredzes pacīnīties par iekļūšanu C līgā, taču turnīra gaita pierādīja pretējo.

Sešās aizvadītajās spēlēs tika izcīnīta tikai viena (!) uzvara, un tā pati pēdējā kārtā pār Andoru, turklāt pirmajā spēlē mūsējiem pret šo pundruvalstiņu neizdevās gūt nevienus vārtus, un mačs noslēdzās 0:0. Ja neskaita jau pieminētu uzvaru ar 5:0, iepriekšējos piecos mačos uzbrukums bija iestrēdzis dziļā purvā, jo tika gūti vien trīs vārti.

Uzvaru D līgā izcīnīja Fēru salas, kas izcīnīja iespēju šogad startēt C līgā, kur tai pretīm stāsies mūsu kaimiņi lietuvieši, kā arī Luksemburga un spēcīgā Turcija. Tikmēr Latvijas izlasei ir vēlreiz iespēja sākt no pašas apakšas, kur jāmēģina pierādīt, ka futbols pie mums pamazām augšāmceļās no pelniem. Interesanti, ka šogad C grupā spēlēs arī Gibraltārs…

D1 grupa – ne pārāk sarežģīta

Ja ņemam vērā Pasaules un Eiropas lielāko meistarsacīkšu kvalifikācijas tunrīrus, Nāciju līga dod iespēju spēlēt tikai ar spēkos līdzīgām komandām. Latvijai pretī stāsies Andoras un Lihtenšteinas komandas, kā arī Moldova, kas “izlidojusi” no C grupas. Tieši šai komandai būtu jābūt sīvākajai latviešu konkurentei uz uzvaru grupā, jo, ja gribam turpināt veiksmīgā Pasaules kausa kvalifikācijas cikla pēcgaršu, pārējās divas vienības jāuzvar bez variantiem.

Moldova iepriekšējā ciklā spēlēja C3 grupā kopā ar Slovēniju, kas izcīnīja vietu šogad spēlē B līgā, Grieķiju un Kosovu. Komanda sešos mačos guva tikai vienus vārtus, neizšķirtā pret Kosovu, kas bija pārliecinoši sliktākais rādītājs starp visām C grupām, šogad izkrītot uz zemāko līgu. Pašlaik FIFA rangā atrodas 180. vietā, kamēr Latvija ir teju 50 vietas augstāk – 135. vietā, tāpēc, neskatoties uz izkrišanu no spēcīgākas līgas, par grupas favorītiem joprojām uzskatāmi latvieši.

Un viņiem to būs iespēja pierādīt jau tuvākajās dienās – 3. septembrī Daugavas stadionā paredzēts mačs ar Andoru, bet 6. jūnijā turpat ar Lihtenšteinu. Tad nākamās nedēļas beigās, 10. jūnijā pirmais izbraukums Moldovā, bet 14. jūnijā Lihtenšteinā. Pēc šiem četriem mačiem jau iezīmies, kādas izredzes Latvijai būs pacīnīties par iekļūšanu C līgā.

Komentēt

Atstāt komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Vairāk Futbols