Connect with us

Futbols

Pieci latvieši, kas atzīmējušies Premjerlīgā

Pieci latvieši, kas atzīmējušies Premjerlīgā
Scanpix

Anglijas Premjerlīga rit pilnā sparā, bet jau teju 10 gadu tajā nav spēlējis neviens latviešu futbolists. Taču Latvijas futbolam 21. gadsimta sākums bija zelta laiki, jo vienu brīdi komandu sastāvos bija atrodami četri mūsējie. Ar dažādiem panākumiem gan, bet tomēr tik liela pārstāvniecība angļu futbola elitē mums vairs nav bijusi. 

Imants Bleidelis, “Southampton”

Bleidelis ir viens notiem vīriem, kurš Latvijas izlases sastāvā sasniedza lielāko panākumu mūsu futbola vēsturē, kvalificējoties 2004. gada Eiropas čempionāta finālturnīram Portugālē. Viņš sarkanbaltsarkano formastērpu kopumā uzvilcis 106 reizes, atpaliekot vien no sava tā laika cīņubiedra VItālija Astafjeva (167).

Pieci latvieši, kas atzīmējušies Premjerlīgā
Par Imantu Bleideli (#8) vairāk spēļu Latvijas izlasē aizvadījis tikai Vitālijs Astafjevs (#3). FOTO: Scanpix

Pieraksts Premjerlīgā gan pussargam ļoti simbolisks – 2 spēles “Southampton” rindās, pa spēlei 2000./2001. un 2001./2002. gada sezonās, abās kopā laukumā aizvaidot vien 8 minūtes…

Andrejs Štolcers, “Fulham”

Pieci latvieši, kas atzīmējušies Premjerlīgā
Andrejs Štolcers Premjerlīgā nospēlējis tikai 81 minūti. Foto: Scanpix

Ar nedaudz lielāku pieklājīgāku spēļu skaitu Premjerlīgā atzīmējies kādreizējais latviešu izlases uzbrūkošā tipa pussargs Andrejs Štolcers, kurš “Fullham” rindās aizvadījis 10 spēles – piecas spēles 2001./2002. gada sezonā, bet vēl piecas sezonu vēlāk. Pie gūtajiem vārtiem gan viņš tā arī netika. Arī Štolceram kopējais nospēlētais laiks ļoti pieticīgs – 81 minūte.

Latvijas izlasē statistika nedaudz pieklājīgāka – 81 spēle un 7 gūti vārti.

Kaspars Gorkšs, “Reading”

Kādreizējais Latvijas izlases aizsargs un kapteinis Kaspars Gorkšs Anglijas augstākās futbola līgas ailēs atzīmējies krietni pieklājīgāk kā divi augstāk minētie. 2011. gadā viņš noslēdza līgumu ar klubu “Reading”, ar kuru tajā sezonā izdevās uzvarēt Anglijas Pirmās līgas čempionātā, tādējādi kvalificējoties Premjerlīgai.

Pieci latvieši, kas atzīmējušies Premjerlīgā
Kaspars Gorkšs svin savu vienīgo vārtu guvumu Premjerlīgā. Foto: Scanpix

Debiju viņš piedzīvoja 2012. gada 18. augustā, bet jau tā paša gada 4. novembrī guva arī savus pirmos un, kā izrādījās vēlāk, arī vienīgos vārtus. Kopā viņš aizvadīja 14 spēles, nospēlējot 1260 minūtes.

Igors Stepanovs, “Arsenal”


Aizsargs, kurš no latviešiem pārstāvējis atpazīstamāko klubu futbola pasaulē, “Arsenal” rindās aizvadījis trīs sezonas. Neskatoties uz to, ka Stepanovs laukumā izgājis 17 spēlēs, kopumā Premjerlīgā aizvadot 1485 minūtes, viņš 2002. gadā pamanījās kļūt gan par līgas čempionu, gan arī iegūt Anglijas kausu.

Pieci latvieši, kas atzīmējušies Premjerlīgā
Igors Stepanovs ir kļuvis gan par Premjerlīgas čempionu, gan arī ieguvis Anglijas kausu

Taču jāteic, ka daudzi futbola apskatnieki Stepanovu uzskata par vienu no visu laiku sliktākajiem futbolistiem, kas spēlējis kluba rindās…

Marians Pahars, “Southampton”

Pieci latvieši, kas atzīmējušies Premjerlīgā
Marians Pahars ir spilgtākais Latvijas pārstāvis Premjerlīgā. Foto: Scanpix

Futbolists, par kura statistiku varētu lepoties teju ikviens augstas klases futbolists. Marians Pahars, nokļūstot “Southampton” rindās, kļuva par tā zvaigzni, vienu brīdi konkurējot ar līgas labākajiem par rezultatīvākā snaipera godu.

Viņš Premjerlīgā aizvadījis 129 spēles un guvis 42 vārtus. Pahars uzreiz sevi pieteica skaļi, jo jau pirmajās sešās spēlēs izdevās atzīmēties ar trim precīziem sitieniem. 1999./2000. gada sezonā viņam tādu bija 13, sezonu vēlāk – 9, bet rezultatīvākā viņam izrādījās 2001./2002. gada sezona, kad Pahars bija rezultatīvs 14 reižu. 

Pēc tam traumu dēļ diemžēl tie arī palika viņa lielākie sasniegumi.

Komentēt

Atstāt komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Vairāk Futbols