Futbols

“Riga” iekļūst UEFA Konferences līgas kvalifikācijas “play-off”; trilleris turpinās arī pēc mača

"Riga" iekļūst UEFA Konferences līgas kvalifikācijas "play-off"; trilleris turpinās arī pēc mača
AP/Scanpix

Latvijas čempione futbolā “Riga” ceturtdien sasniedza UEFA Konferences līgas kvalifikācijas “play-off” kārtu, nonākot uzvarēta dueļa attālumā no grupu turnīra.

“Riga” atlases trešās kārtas atbildes spēlē viesos pēc 90 minūtēm ar 2:1 (0:0) uzvarēja Maltas komandu Paolas “Hibernians”. Divu maču summā rezultāts bija neizšķirts 2:2, tādējādi duelis turpinājās pagarinājumā, kurā viesiem divus vārtus guva Junusa Muritala, nodrošinot panākumu trešajā kārtā ar 4:2.

Latvijas čempioni bija tuvu tam, lai noslēgtu sezonu Eirokausos, taču pusotru minūti pirms otrā puslaika kompensācijas laika beigām 2:1 panāca Ivans Paurevičs.

“Play-off” kārtā rīdziniekiem pretī nāks Gibraltāra vienība “Lincoln Red Imps”, kas divu maču summā UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas trešajā kārtā ar 2:4 piekāpās Slovākijas vienībai Bratislavas “Slovan”.

Jau spēles 40.sekundē 11 metru soda sitienu uz pretinieku vārtiem nopelnīja Žans Batists Leo. Otrajā minūtē Paureviča izpildīto “pendeli” atvairīja Ibrahims Konē, kuš liedza rīdziniekiem ātri panākt 1:0.

Mačs turpinājās ar savstarpējiem asumiem un agresīvām epizodēm. Pirmajās 45 minūtēs lielāks pārsvars un vairāk momentu bija rīdziniekiem, taču rezultāts palika nemainīgs.

Jau otrā puslaika pirmajās minūtēs tikai nedaudz garām vārtiem sita Veslijs Natā. Pēc vairākiem centieniem 49.minūtē Leo atņēma pretiniekiem bumbu pie soda laukuma, devās uz priekšu un raidīja to mērķī – 1:0 “Riga” labā.

Rīdzinieku vadība gan ilga tikai 11 minūtes, jo Jurgens Degabriēle izmantoja viesu atslābumu un no soda laukuma iegrieza bumbu tīklā – 1:1, bet divu spēļu summā rezultāts par labu pretiniekiem. Mača 77.minūtē ar tuvu sitienu no gaisa vārtu pārliktni norībināja Leo.

Pamatlaika pēdējās minūtēs rīdzinieki nerealizēja sitienu no pāris metriem. Otrā puslaika kompensācijas laiks bija septiņu minūšu ilgs un pusotru minūti pirms tā beigām Paurevičs pēc Glodija Ngondā piespēles ar galvu raidīja bumbu vārtos – 2:1 un pagarinājums.

Pusstundu papildlaiku mājinieki uzsāka desmit vīru sastāvā, jo pirms pamatlaika beigām Džeisks Grehs saņēma otro dzelteno kartīti. Tāpat sarkano kartīti savā acu priekšā ieraudzīja uz rezervistu soliņa esošais Bjorns Kristensens, galvenais treneris Stefāno Sanderra, kā arī viens no “Hibernians” pārstāvjiem.

Laukuma saimniekus sadusmoja Paureviča demonstratīvā vārtu guvuma svinēšana, kā arī otrajā puslaikā strīdīgā epizodē neieskaitītais vārtu guvums, kad “Hibernians” komandai tika konstatēta aizmugure.

Pagarinājuma pirmā puslaika kompensācijas laika trešajā minūtē pēc vēl viena Ngondā centrējuma bumbu ar galvu tīklā sita Muritala, kurš panāca jau 3:1 jeb 3:2 divu spēļu summā. Kaislības turpināja sist augstu vilni un desmit minūtes pirms papildlaika beigām par pretinieka pagrūšanu noraidīts tika “Riga” pussargs Vladmirs Kamešs, kuram būs jāizlaiž vismaz viena spēle.

Četras minūtes pirms pagarinājuma beigām mājinieki kļūdījās saspēlē ar vārtsargu, kas Muritalam ļāva panākt jau 4:1. Atlikušajā laikā rezultāts nemainījās un “Riga” nodrošināja vietu nākamajā kārtā.

Maltieši nespēja samierināties ar zaudējumu arī pēc finālsvilpes un turpināja apelēt pie tiesnešiem, rādot telefonā situāciju ar strīdīgo aizmugures stāvokli, taču tas vairs neko nemainīja.

Latvijas čempione “Riga” Čempionu līgas pirmajā kvalifikācijas kārtā ar 1:2 zaudēja Zviedrijas klubam “Malmo” un pārcēlās uz Čempionu zaru Konferences līgā. Tur divu maču summā ar 3:0 tika pieveikta Ziemeļmaķedonijas komanda Tetovas “Škendija”.

Tikmēr “Hibernians” pirmajā Čempionu līgas kārtā ar 0:5 atzina Igaunijas komandas Tallinas “Flora” pārākumu, bet otrajā Konferences līgas kārtā Čempionu zarā divu spēļu summā ar 7:3 pieveica Sanmarīno vienību Falčano “Folgore”.

Pirmajā abu komandu savstarpējā duelī Rīgā uzvaru ar 1:0 svinēja viesi.

“Riga” šobrīd Latvijas čempionātā ar 41 punktu 19 spēlēs ieņem trešo vietu. Pēc spēles ar Maltas klubu Latvijas kausa izcīņas astotdaļfinālā “Riga” viesos ar 3:1 uzvarēja Nākotnes līgas komandu “Tukums 2000″/TSS.

Maltā futbola sezona Covid-19 izplatības dēļ tika apturēta 10.martā, vēlāk lemjot par tās neturpināšanu. Tobrīd “Hibernians” bija otrajā vietā. Netika pabeigta arī Maltas Futbola asociācijas kausa izspēle.

Kopš Covid-19 pandēmijas izraisītā pārtraukuma Maltas klubs jūnijā paspēja aizvadīt trīs pārbaudes spēles, divās no tām zaudējot, bet Eiropas kausu sezonas laikā citas spēles divpadsmitkārtējie Maltas čempioni nav aizvadījuši, gatavojoties atbildes spēlei ar rīdziniekiem.

“Riga” šī ir tikai ceturtā sezona Eiropas kausos, 18 spēlēs svinot sešas uzvaras un piecreiz spēlējot neizšķirti, kā arī fiksējot vārtu starpību 15-17. Iepriekšējā sezonā klubs tika līdz Eiropas līgas trešajai kvalifikācijas kārtai, kurā ar 0:1 tika zaudēts Glāzgovas “Celtic”.

Tikmēr Maltas klubs Eiropas kausos startē jau 29.reizi, debitējot 1961./1962.gada sezonā Eiropas kausā. Iepriekšējā sezonā klubs tika līdz otrajai kārtai UEFA Eiropas līgā, kur vienā spēlē ar 0:1 piekāpās Sēkešfehērvāras “Fehervar” no Ungārijas.