Futbols

PA/Scanpix

Vakar Premjerlīgā tika fiksēta milzu sagrāve mačā starp Mančestras “United” un”Southampton”, kas ir dalīta lielākā sagrāve līgas vēsturē. Ieskatāmies vēsturē, vai šis ir lielākais zaudējums, kāds jebkad piedzīvots Anglijas augstākajā futbola līgā.

Mančestras “United” – “Ipswich Town”, 9:0

“Old Trafford” stadionā spēlējošie “sarkanie velni” šajā sarakstā atrodami divreiz. Pirmā reize bija 1994./1995. gada sezonā, kad pirmo reizi Premjerlīgas vēsturē kāda komanda savu pretinieku uzvarēja ar deviņu vārtu pārsvaru. Leģendārais uzbrucējs Endijs Kols atzīmējās ar pieciem vārtu guviem, taču visa “United” komanda sezonas gaitā tomēr galveno kauju zaudēja, sezonas izskaņā vien par punktu piekāpjoties Blekbērnas “Rovers”, kas izcīnīja savu pirmo čempionu titulu.

Mačestras “United” – “Southampton”, 9:0

Lai gan “Southampton” sastāvā atrodami robi, komanda sezonas šķērsgriezumā rāda diezgan atzīstamu sniegumu, ilgu laiku turoties Premjerlīgas labāko komandu lokā. Taču vakardienas rezultātu negaidīja neviens. Viss sākās ar muļķīgu sarkano kartīti no šveiciešu jaunā talanta Aleksandra Jankevica jau spēles 2. minūtē, kad viņš ar taisnu kāju iebrauca Skotam Maktominejam cirksnī, atstājot savu komandu mazākumā.

Jau pēc pirmā puslaika rezultāts bija 4:0, un šķita, ka Sulšērs ar saviem padotajiem apžēlosies par pretiniekiem, taču otrajā puslaikā tika gūti vēl pieci bezatbildes vārti. Ar diviem precīziem sitieniem izcēlās uz maiņu nākušais francūzis Antonī Marsiāls, bet pa vieniem vārtiem guva vēl septiņi futbolisti.

“Leicester City” – “Southampton”, 9:0

“Southampton” pēdējo divu sezonu laikā pamanījusies divreiz ar 9:0 zaudēt saviem pretiniekiem. Pirmais šāds zaudējums notika pagājušajā sezonā, kad savā laukumā viņus pazemoja Lestera. Tā bija visu laiku lielākā kādas Premjerlīgas komandas izbraukuma uzvara, un diez vai tik drīz vai vispār tas tiks kādreiz pārspēts. Ar “hat-trick” šajā spēlē atzīmējās divi spēlētāji – Džeimijs Vardijs un Ajoze Peress.

Totenhemas “Hotspur” – “Wigan Athletic”, 9:1

Lielas sagrāves nemaz nenotiek tik bieži. Šī konkrēta norisinājās 2009. gada 22. novembrī, kad savā laukumā “Spurs” uzņēma “Wigan Athletic”. Skaidrs, ka izteikts favorīts bija Londonas klubs, taču 90 minūšu laikā viņi Viganas komandai vienkārši pārbrauca pāri, ko īpaši kaldināja angļu uzbrucējs Džermens Defo, izceļoties ar pieciem gūtiem vārtiem.

Neskatoties uz to, ka Vigana sezonas laikā ielaida 79 vārtus (otrs sliktākais rādītājs), tā tomēr spēja saglabāt vietu Premjerlīgā vēl uz vienu sezonu, bet Totenhema turnīra tabulā ierindojās ceturtajā vietā.

Mančestras “City” – “Watford”, 8:0

Mančestras komandas pie izdevības ļoti labprāt saviem pretiniekiem neatstāj nekādas cerības, kā to izdarīja “City” pavisam nesen – pašā 2019./2020. gada sezonas sākumā, kad 21. septembrī savā laukumā tika sagrauta Vatforda. Vārtus guva seši spēlētāji, bet portugālim Bernardu Silvam karjeras pirmais “hat-trick”. Komanda to uzskatīja par reabilitāciju saviem faniem par zaudējumu iepriekšējā nedēļā pret līgas pastarīti “Norwich City”.