Connect with us

Futbols

EURO 2020 kritušie rekordi

EURO 2020 kritušie rekordi
CHINE NOUVELLE/SIPA/Scanpix

Eiropas čempionāts futbolā tikai uzņem apgriezienus. Sākas izšķīrīgas spēles apakšgrupās jeb “play-off” pirms “play-off”, kur pēdējās komandas sadalīs ceļazīmes izslēgšanas kārtu. Tikmēr aizvadītajos mačos ir pārspēti arī iepriekš neredzēti sasniegumi, piemēram, Portugāles izlases līderis viena mača ietvaros pārspēja uzreiz trīs rekordus.

Spānijas izlase

Spāņiem pirmā spēle turnīrā bija pret Zviedriju, kur viņi rādīja milzu dominanci, bet tā arī pie gūtajiem vārtiem netika. Pirmkārt, viņi pārspēja paši savu rekordu, pirmā puslaika laikā izdarot precīzas 412 piespēles, kas ir vairāk kā jebkura komanda jebkad spējusi 45 minūšu nogrieznī. Otrkārt, viņu bumbas kontrole bija mērāma ar 86%, un tādu procentu nekad neviena valstsvienībā šajā turnīrā uzrādījusi.

Taču, lai cik ļoti viņi nebūtu noteikuši mača ritējumu, ne pret zviedriem, ne arī nākamajā spēlē pret poļiem (77%) neko vairāk kā punktu viņiem neizdevās izcīnīt. Tas nozīmē, ka izšķīrošie notikumi viņiem risināsies pret it kā E grupas pastarīti, kuriem kontā pagaidām trīs punkti (uzvara pār poļiem). 

Krištianu Ronaldu

Portugāles izlases superzvaigzne Krištianu Ronaldu čempionāta pirmajā spēlē pret Ungāriju lauza uzreiz četrus rekordus. Tikai izejot laukumā, viņš jau kļuva par vienīgo spēlētāju, kuram izdevies piedalīties piecos Eiropas čempionātos. Taču tas nebija viņa galvenais mērķis – galvenais mērķis bija pārspēt Francijas izlases kādreizējo zvaigzni Mišelu Platinī,ar kuru līdz tam viņš dalīja visu laiku labākā Eiropas snaipera tituls – deviņi precīzi sitieni. 

Mačā pret Ungāriju vēl 80. minūtē nekas neliecināja, ka portugāļu uzbrucējs vispār varētu gūt kādus vārtus, taču pretinieki tika salauzti, un nepilnu desmit minūšu laikā ungāru vārtos sabira trīs bumbas, no kuriem divas tieši Krištianu kontā. Līdz ar to viņš kļuva gan par visu laiku rezultatīvāko Eiropas futbolistu, kā arī pirmo, kurš iesitis vismaz 10 vārtu (kopā pašlaik 12) Eiropas čempionātu finālturnīros.

Taču šeit nepieciešama viena piebilde – kamēr Ronaldu savu panākumu veica piecu turnīru ietvaros, Platinī bija nepieciešams tikai tikai piecas spēles un viens turnīrs, 1984. gadā, kad no visas Francijas izlases 14 vārtiem viņš guva deviņus, kas joprojām ir nepārspēts rekords. Krištianu nepieciešami vēl seši šajā, kas nebūs viegls uzdevums, jo nākamā spēle pret Franciju, 23. jūnija vakarā, Portugāles izlasei var būt arī pēdējā šajā turnīrā.

Komentēt

Atstāt komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Vairāk Futbols